faaliyetlerimiz

İkili Anlaşmalar
Uluslararası İlişkiler Ofisi olarak yalnızca Avrupa odaklı değil, tüm dünya ile eğitim-öğretim olanaklarını genişleten, sosyal ilişkilerin kurulması, geliştirilmesi ve bu ilişkilerle güzel projelere imza atılması adına çaba sarf etmekteyiz. Bu amaçla, Avrupa ve aday ülkelere dönük Erasmus Programı'na ek olarak öğrencilerimize daha geniş bir yelpazede imkanlar sunmak amacıyla çeşitli ülkelerle karşılıklı işbirlikleri hedeflemekteyiz.

Ülke Kurum Logo Kapsam Tarih Geçerlilik

Kültürel Tanıtım Etkinlikleri
Ülkemizin ve Üniversitemizin tanıtımı amacıyla çeşitli ülkelerde kültürel ve sosyal organizasyonlar düzenlemekte ya da bu organizasyonlara katkı sağlamaktayız. Bu kapsamda Polonya, Romanya ve son olarak Mısır'dagerçekleştirilen bir organizasyonda yer aldık.

Mısır'da gerçekleştirilen etkinlik haberi:
Çankırı Karatekin Üniversitesi, Başbakanlık Turizm Tanıtım Fonu tarafından gerçekleştirilen Türkiye Tanıtım Günleri projesi kapsamında Mısır'a gitti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Emin Karaman veUluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Okutman Hakan Baykal ile birlikte24 öğrenci ve 6 eğitmenden oluşan ekibimiz, Mısır'da Türkiye'yi tanıtan etkinliklerde yer aldı. Kahire ve İskenderiye şehirlerinde, 1-8 Aralık 2010 tarihleri arasındagerçekleştirilen etkinliklerde halk oyunları, ebru sanatı icrası ve sergisi, resim, heykel icrası ve sergisi ile eski Türk giysileri defilesine yer verildi.

Uluslararası Teknik Gezi Organizasyonları
Öğrencilerimizin hızla değişen dünyada sağlam adımlarla geleceğe ilerlemelerini sağlamak ve uluslararası alanda deneyim kazanmalarına destek olmak için gerçekleştirdiğimiz bir değer organizasyonda yurt dışı teknik gezileridir.

Teknik gezilerimiz öğrencilerimize Amerika ve diğer ülkelere seyahat ederek kültürel ve sosyal tecrübeler kazandırma ve ülkelerle ilgili bilgi edinme fırsatı sunmaktadır.

Ayrıca, tüm öğrencilerimizin bu organizasyonlardan eşit şekilde faydalanma hakkı göz önüne alınarak öğrencilerimize burs desteği de sağlanmaktadır.

Üniversitemizi ve Yöremizi tanıtıcı faaliyetlerle de karşılıklı iki ülkenin etkileşimine de katkı sağlanmaktadır. Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi başkanlığı tarafından organize edilen ve karşılıklı öğrenci ziyaretlerini konu alan A.B.D Teknik Gezi Programı kapsamında bir grup A.B.D`li öğrenci ve akademisyen Üniversitemizi ziyaret etti. Üniversitemiz ile ABD`deki eğitim kurumları arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak A.B.D. Harrisburg Area Community College, Howard Community College ve Northwest Arkansas Community College olmak üzere üç farklı kurumdan gelen 3 akademisyen ve 8 öğrenci 27 Mayıs 2015 tarihinde Üniversitemizi ve Çankırı’yı ziyaret etti. Ziyaretleri süresince kendilerine İ.İ.B.F. Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Harun Yakışık ve Yrd. Doç. Dr. Hatice Yazgan tarafından, Türk Ekonomisi ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri konularında dersler verildi. İlimizin kültürel ve tarihi bölgelerini inceleyen gruba Uluyazı kampüsü tanıtılarak sonrasında akşam yemeği verildi. Yemekten sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Gürbüz, Okutman Hakan Baykal, İdari Mali İşler Daire Başkanı Mustafa Çokyaman ve SKS Daire Başkanı Murat Yıldırım tarafından öğrencilere hediye takdim edildi.