• Almanya`da Yükseköğrenim, Araştırma İmkânları ve DAAD Bursları Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi    Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) Ankara Ofisi ve Üniversitemiz işbirliği ile düzenlenen Almanya`da Yükseköğrenim, Araştırma İmkânları ve DAAD Bursları Bilgilendirme Toplantısı 15 Ekim 2018 Pazartesi günü üniversitemiz rektörlük konferans salonunda gerçekleştirildi.

    Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Nuri Öner, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Yeşiller, akademisyenler ve öğrenciler katılırken, konuya ilişkin bilgilendirmeyi ise DAAD Ankara Ofisi Eğitim Danışmanı Ahmet Dalgıçoğlu yaptı.

    Ahmet Dalgıçoğlu sunum eşliğinde yaptığı bilgilendirmede ilk olarak DAAD nedir? Kuruluşu, amaçları, faaliyet alanları ve merkezleri hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.

    Dalgıçoğlu daha sonra DAAD’ın Almanya`da Yükseköğrenim, Araştırma İmkânları ve DAAD Bursları sağladığı olanaklar, avantajları ve staj olanaklarını sunum eşliğinde katılımcılara aktardı.

    Bilgilendirme Toplantısı soru cevap bölümü ve Rektör Yardımcısı M. Nuri Öner’in DAAD Ankara Ofisi Eğitim Danışmanı Ahmet Dalgıçoğlu’na hediye takdimi ile sona erdi.