• Rektör Ayrancı’dan Endonezyalı Mevkidaşlarına Taziye Mesajı    Rektör Ayrancı: “Bu zor dönemde, Endonezya halkı aklımızdan çıkmamaktadır.”

    28 Eylül 2018 Cuma günü, Endonezya`nın Sulawesi Adası`nda meydana gelen ve çok sayıda can kaybına, yaralanmaya ve geniş çaplı hasarlara yol açan deprem ve tsunamiden duyduğu üzüntüyü dile getiren Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Endonezya’da bulunan üniversite rektörlerine taziye ve başsağlığı mesajı gönderdi.

    Rektör Ayrancı mesajında:

    “Bu zor dönemde, Endonezya halkı aklımızdan çıkmamaktadır. Kardeşlerimizin bu acılı dönemde dualarımızda olduğundan emin olabilirsiniz. Deprem ve tsunamide vefat eden kayıplarımız için Allah`tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kendim ve kurumum Çankırı Karatekin Üniversitesi adına, Endonezya halkına en içten başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Endonezya’nın süregelen kurtarma çalışmalarını desteklemek için her türlü yardıma hazırız. Bu trajik durumda Endonezya Cumhuriyeti`nin yanında olduğumuzu ve yine elimizdeki imkânlar ve kaynaklar ölçüsünde işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.”

    Rektör Ayrancı’nın mesajına karşılık olarak Endonezya’da bulunan bazı üniversiteler, acılarını paylaştıkları için Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Türk Milleti’ne teşekkürlerini ilettiler.