• Sudanlı Çalışanlara Eğitim Sertifikaları Verildi

    Erasmus Plus KA107 Projesi kapsamında 04-08 Mart 2019 tarihleri arasında Erasmus personel ders verme ve eğitim alma hareketliliği için Çankırı Karatekin Üniversitesine gelen ve eğitimlerini tamamlayan Sudan Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi personellerine sertifikaları Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı tarafından verildi.

    Rektör Ayrancı sertifika töreninde yaptığı değerlendirmede Sudan ile olan ikili anlaşmalar ve geliştirilen dostluk ilişkilerinin bir boyutu olan bir eğitim faaliyetini daha üniversite olarak başarı ile gerçekleştirmekten son derece mutlu olduklarını ifade ederek, “Sudan’a 9 tane daha gönül elçisi göndermekten çok mesuduz. Üniversite olarak bilgi, birikim ve tecrübemizi kardeş Sudan halkı ile paylaşmaktan ayrıca mutlu oluyoruz.” dedi.

    Sudanlı çalışanlarda Çankırı da ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde olmaktan çok mutlu olduklarını ve kendilerine çok kaliteli bir eğitim verildiğini ifade ettiler.

    Hareketlilik kapsamında 6 personel ders verme 3 personel de eğitim alma hareketliliğine katıldı.

    Sudanlı çalışanlara Mühendislik Fakültesinde, Elektrik Elektronik, Kimya İnşaat ve Gıda Mühendisliği alanlarında, Fen Fakültesinde ise Fizik ve Matematik bölümlerinde ders verme hareketliliği eğitimi verildi.