2. Uluslararası Karatekin Bilim ve Teknoloji Konferansı, 16 ülkeden 247 katılımcının teşrifleriyle gerçekleştirildi

2.Uluslararası Karatekin Bilim ve Teknoloji Konferansı (2nd International Karatekin Secince and Technology Conference), alanında dünyaca tanınan 12 davetli konuşmacı, 190 bildiri ve 16 farklı ülkeden 247 katılımcının teşrifleri ile 21-22 Ağustos 2023 tarihleri arasında Rektörlük Konferans Salonu ve Hukuk Fakültesi Konferans Salonlarında gerçekleştirildi. Sağlık, Fen ve Mühendislik alanlarında 26 farklı branştan toplamda 190 bilim insanının yapmış oldukları online ve yüz yüze sunumlarla düzenlenen konferans, bilim insanları ve öğrenciler tarafından bir bilim şöleni atmosferinde ilgi ile izlendi. Yüzde ellinin üzerinde yabancı katılımı ile gerçekleştirilen konferans ile hem üniversitemizin uluslararasılaşma nosyonuna hem de öğretim elemanlarımızın bilimsel bilgiyi uluslararası platformlarda yayma ve bunlara ulaşma misyonlarına katkı sağlandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, 2.IKSTC Organizasyonu için, konferansın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi hususunda düzenleme ve koordinasyonda emeği geçen tüm akademisyenlerimize göstermiş oldukları gayret ve özveriden dolayı minnetlerini bildirdiklerini ve kendilerine teşekkür ettiklerini söyledi. Konferansta bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Çiftçi ise konferansın, üniversitemizin ulusal ve uluslararası alanlarda ismini duyurması ile niteliğe verdiğimiz önemin ortaya konulması açısından büyük katkılar sağladığını ifade etti. Prof. Dr. İbrahim Çiftçi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeniliğin, iş birliğinin ve sınırsız fikirlerin birleştiği 2. Karatekin Bilim ve Teknoloji Konferansına hoş geldiniz. Her biri kendi alanlarında ilerleme ve değişimin katalizörü olan bu kadar parlak beyinlerin önünde durmak gerçekten bir onur. Bu yılki multidisipliner temalarımız, başarmak için burada olduğumuz şeyin özünü temsil ediyor. Bu, fikirlerin yeşerdiği, iş birliğinin sadece teşvik edilmekle kalmayıp kutlandığı, düşünce alışverişinin inovasyon kıvılcımını ateşlediği bir topluluğu teşvik etmekle ilgilidir. Bu konferans boyunca sürükleyici tartışmalara katılma, aydınlatıcı atölye çalışmalarına katılma ve dünyadaki en parlak beyinlerden bazılarıyla ağ kurma fırsatına sahip olacaksınız. Bize ilham verecek açılış konuşmalarından, düşüncelerimizi zorlayacak panel tartışmalarına, yaratıcılığımızı harekete geçirecek interaktif oturumlara kadar, sihrin gerçekleştiği yer burası. Bu inanılmaz etkinliğin bir parçası oldukları için tüm konuşmacılara, sponsorlara, organizatörlere ve katılımcılara teşekkür ederiz. Buradaki varlığınız ilerlemeye olan bağlılığınızın bir kanıtıdır ve birlikte bu konferansı büyük bir başarıya dönüştüreceğimizden hiç şüphem yok. 2. Karatekin Bilim ve Teknoloji konferansına tekrar hoş geldiniz ve Türkiye`ye tekrar hoş geldiniz."

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Konferansımıza teşrifleri ile bizleri şereflendiren, bilgi ve engin tecrübeleri ile genç bilim insanı ve araştırmacılarımızın ufkunu açan davetli konuşmacılarımıza, başta Termodinamik alanının dünyada sayılı isimlerinden olan TÜBA üyesi TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğretim üyesi, ülkemiz bilim camiasının çınarlarından Prof. Dr. Sadık Kakaç hocamıza ikinci kez konferansımızın açılış konuşmasını yapmasından ötürü teşekkür ederiz. Ayrıca SINTEF ve University Mohammed 6 Polytechnic’de görevli Assoc. Prof. Dr. Abdelghafour Zaabout’a, University of Zenica,Bosnia & Herzegovina’dan Prof. Dr. Malik Čabaravdić ve Assoc. Prof. Dr. Nadira Busatlic’e, Suudi Arabistan King Abdulaziz University’den Prof. Dr. Abdelhafeez M.A. Mohammed’e, Mısır Cairo University’den Assoc. Prof. Dr. Magdy H.Mourad Mohammad’a, Hindistan UPES’den  Dr. Ravi Ravat’a, Pakistan Government College University Faisalabad’dan Asst. Prof. Dr. Azhar Rasul’e, University of Prishtina, Kosovo’dan Prof. Dr. Avni Berisha’ya ve Türkiye’den konferansımıza katılan Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Emel Akyol’a, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Metin Guru’ya, Uşak Üniversitesinden Prof. Dr. İdris Kabalcı hocalarımıza ve dünyanın çeşitli ülkelerinden sunmuş oldukları bilimsel çalışmalarla konferansımızı onurlandıran tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi: 25 Aralık 2023 Pazartesi
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2024 Salı