ÇAKÜ’de Erasmus+ Uluslararası Hafta

Çankırı Karatekin Üniversitesinde, 4-8 Mart 2024 tarihleri arasında Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Personel Haftası etkinliklerine ev sahipliği yaptı.

Etkinliğe Erasmus+ proje ortaklarından Arnavutluk, Tunus, Ürdün, Somali ile Uganda’dan 8 akademik personel katılım sağladı. Etkinliğin ikinci günü Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin katılımı ile düzenlenen toplantıda, gelen personellerle Erasmus öğrencileri buluşturularak uluslararası personel ve öğrenci hareketliliklerinin uluslararasılaşma açısından önemine değinildi. Rektör Çiftçi, hareketliliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm Erasmus Koordinatörlüğü ekibine ve katılımcılara teşekkür ederek mevcut projelerin kapsamının daha da genişletilmesi ve hareketlilik sayılarının daha da artırılması temennilerinde bulundu.

Katılımcılar, söz konusu hafta boyunca etkinlik alanlarında hareketliliklerini başarıyla gerçekleştirdiler. Etkinliğin son günü Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Dr. Şuayip Turan’ın katılımıyla gerçekleştirilen kapanış programında katılımcılar kendi üniversitelerini tanıttı, akabinde katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Hareketlilik süresi boyunca başta Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin Çankırı’nın ve Türkiye’nin tanıtımının yanında akademik faaliyetler ile birlikte kampüste uluslarasılaşma faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Yayınlanma Tarihi: 09 Mart 2024 Cumartesi
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2024 Salı